ARTIK YETER!

01.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Her katliam sonrası “milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde” diye başlayan ve samimiyetsizliği çoktan tescillenmiş ifadeleri artık duymak istemiyoruz.

Türkiye’de IŞID denilen barbar sürüsünün nasıl olup da bu kadar örgütlü-organize cinayetler işleyebildiğinin araştırılıp önlem alınması ve içerdeki IŞID ikliminin tepesine çökmek yerine, her katliam sonrası “bunlar dış güçlerin oyunları, üst akılın işi” diye başlayan teraneler okuyan devlet görevlilerini duymak istemiyoruz.

“Milli birlik ve beraberliğin” sağlanması adı altında toplumun ayrıştırılmasını, sürekli olarak birilerinin şeytanlaştırılmasını ve devletin tüm gücünün “tek bir dünya görüşünün mutlak iktidarı için” seferber edilmesini istemiyoruz.

Sokağa çıkan, yazı yazan, ağzını açan herkes karga tulumba cezaevine tıkılırken; Halkapınar İZBAN girişinde “Müslüman Noel kutlamaz.” Diyenlerin serbestçe IŞID propagandası yapabilmesini istemiyoruz.

Bazı gazetelerin yazarları, çizerleri, muhabirleri saçma sapan iddianamelerle içeri atılırken bazı gazetelerin her gün sürmanşetten IŞID seviciliği yapabilmelerini istemiyoruz.

Ölenlerin yarısının yabancı uyruklu diğer yarısının da sivil yurttaşların olduğu bir katliamdan sonra  “Bu saldırı devletimize yapılmıştır.” Denilerek insanı değil devleti kutsayan ve toplumu ayrıştıran anlayışları görmek istemiyoruz.

 

Silkinip ayağa kalkmak ve bir şey yapmak zorundayız, hemen şimdi!

Fırat Erbay

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ