Berber Önemli.

02.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Erkek adam berberini pek değiştirmez. Ben de aynı şekilde davranıyorum. Davranmaktan ziyade zorunluluk. Düşünsene zorunlu olarak şehir dışında olduğun için başka birine tıraş olmuşsun. Onu aldatmış muamelesi görüyorsun tekrar geldiğinde. Lan daha karımla yaşamadım bu travmatik konuşmayı.
Hele başka bir berberin elinin değdiği “o hassas düşünemeyen kafan” ile kendi berberine gidememe sorunsalı var ya. Saçlar papaza dönüyor. Ancak sonunda seve seve gideceğini biliyorsun. Erteliyorsun sadece. Ölene kadar moko moko halbuki.
Gidiyorsun, suratı çekiyorsun, kendini “aldatılmış” gibi hisseden berberine affettirmeye çalışıyorsun. Falan…
Neyse…
Cübbeli Ahmet Hoca diye bir insan var. “Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı , oynayanlar lanetlenmiştir” demiş.
Çok yakın zamanda da;
“Sen gavurların bayramını kutlarsan, Allah da başına kafirleri musallat eder!”
demişti. Reina saldırısından hemen önce.
39 canımızı alan kafirler değil, kendini Müslüman sananlardı halbuki musallat olanlar.
Konu nerelere geldi. Bir berberim vardı en az 15 senedir terk etmediğim. Çocuğu için satranç konusunda cübbeli ile aynı davranışı sergilemiş, çocuğuna satrancı yasaklamış, ben tıraş olurken benimle satrancın kötü olduğuna dair tartışmıştı. Tıraş yarıdayken zor oluyor berberi terk etmek. Yapmayın.

Ben berberimi değiştirdim sonuç olarak. Şimdi yeni bir Berber ile ilişkim var. Hem de satrancın bir çocuk açısından harika olduğunu düşüneninden…
Berberim Gökhan’a selamlar.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ