Gelecekte İzmir bakın nasıl bir yer olacak

Ege’nin İncisi İzmir’e beyin göçleri başladı. İzmir’in kültürel ve özgürlükçü yaşam tarzı İstanbul ve Anadolu’da yaşayan aydın kesimi kendine çekiyor. İzmir’in nüfusu hızla artmaya devam ederken konut fiyatlarında da büyük bir yükseliş olacak. Artık yaşamın bir ayrıcalık haline geleceği İzmir’i bakın nasıl bir gelecek bekliyor.

Türkiye’nin ve Ege’nin incisi İzmir’in popülerliği ile birlikte nüfusu da son zamanlarda hızla artmaya başladı. Kültürel yapısı ve özellikle yaşam tarzı ile herkesin adeta olmak istediği bir yer haline gelen İzmir’e, başta İstanbul olmak üzere Anadolu’nun her yerinden beyin göçü gerçekleşiyor. Ege ve İzmir’de uzun yıllardır en çok okunan ve takip edilen EgeHaber olarak İzmir’in yakın gelecekteki durumunu sizler için özetledik.

ÖZGÜR YAŞAM TARZI

İletişimde internet teknolojisi ile birlikte sosyal medyanın da aracılığıyla insanlar artık bölgelerinin dışındaki yaşam tarzlarını daha yakından takip etmeye başladı. Bu durum özellikle Anadolu’da bazı insanların daha özgürlükçü, mahalle baskısından uzak bir yaşam tarzı arayışına sürükledi. Bu durum İzmir’e olan hızlı göçte en önemli etkenlerden biri oldu.

İSTANBUL’DAN İZMİR’E KAÇIŞ

İzmir’in havası, yaşam tarzı, sakinliği ve yatırıma uygunluğu İstanbulluları İzmir’e çekiyor. İstanbul’dan bunalan iş insanları, aydın kesim ve özellikle bir parça huzur ile birlikte şehir hayatından da kopmadan yaşamak istediklerin ilk tercihi haline geldi İzmir.

İZMİRLİ OLMAK

Giderek kozmopolit bir şehir haline gelen İzmir’de İzmirli olmak için orada doğmak gerekmeyecek. İzmir’in yaşam çizgisine kendini yakın hisseden herkes ben İzmirliyim diyecek.

İZMİR NÜFUSU HIZLA ARTACAK

İzmir, kültürel ve yaşam kalitesiyle Türkiye’nin en aydın şehri haline gelecek. Ülkenin her yerinden İzmir’e beyin göçleri başlayacak. Bu durum İzmir nüfusunu hızla arttıracak.

İZMİR’DE KONUT FİYATLARI UÇACAK

İzmir’de yaşam daha da pahalanacak. Konut ve şimdiden pek kalmayan arsaların fiyatları uçacak. Bu durum tersine bir göçte başlatacak.

DAR GELİRLİ İZMİR’DEN EGE’NİN DİĞER BÖLGELERİNE TAŞINACAK

Giderek artan yaşam pahalılığı ve lüks dar gelirliler için zor bir durum oluşturacak. Dar gelirli aileler biraz daha uygun bir yaşam için İzmir’in çevrelerine Ege’de denizden fazla uzaklaşmadan daha sakin bölgelerine yerleşecek.

İZMİR’DE KENTSEL DÖNÜŞÜMLER HIZ KAZANACAK

Bir süre İzmir son dakika haberlerinde çok sık sel ve su baskınları göreceğiz. Olumsuz hava şartları ve altyapı sorununun etkisiyle eski yapılandan olduğu bölgelerde geniş kapsamlı kentsel dönüşümler yaşanacak. Yapı izinleri yeniden ele alınacak. Yeni yol ve ulaşım araçları geliştirilecek.

HER ZENGİN İŞ İNSANININ İZMİR’DE BİR EVİ OLACAK

İzmir’de ağır sanayi kalkacak yerini tamamen beyaz yakalara bırakacak. Türkiye’deki her büyük iş insanının İzmir’de de bir evi olacak. Bazı firmalar merkezlerini İzmir’e taşıyacak.

İzmir’in kıymetini iyi bilin… İzmir’de yaşamak bir ayrıcalık haline gelecek…

Kaynak : EgeHaber.com

You may also like...

1 Response

  1. Birkaç senedir karşıyakanın çarşısına ve sahiline çıkamaz olduk heryer kopil kayniyor.umarım medenii insanlar göç eder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle