İZBAN’da rehin kaldı

İzmir Banliyö Treni’nde 15 Şubat tarihi itibari ile hizmete giren ‘Artı para’ uygulaması, 17 yaşındaki öğrenci Ardahan Bircan’ı da mağdur etti

İzmir’in Aliağa ile Selçuk ilçeleri arasındaki 136 kilometrelik hatta işletmecilik yapan İZBAN’da 15 Şubat itibari ile hizmete giren ‘Artı para’ uygulaması, vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.
Buna göre, bir yolcunun İZBAN’a biniş yapabilmesi için, biniş yapacağı istasyondan gidebileceği en uzak mesafedeki istasyonun ulaşım ücretinin İzmirim Kart’ında olması gerekiyor.

NAKİT PARASI ÇIKMADI

İzmirim Kart’ında bloke edilecek fazladan parası olmayan 17 yaşındaki öğrenci Ardahan Bircan, nakiti de çıkmayınca Halkapınar İZBAN durağında mahsur kaldı. Yetkililere durumunu açıkladığını, kimsenin ilgilenmediğini belirten Bircan, ‘Öğrenci kent kartı kullanıyorum. Çeşme’de okuyorum, İzmir’e dönüş yolunda Üçyol metroyu kullanarak Halkapınar İZBAN’a geldim ve yetersiz bakiye uyarısıyla karşılaştım. Nakit param olmadığı için saatlerce Halkapınar’da mahsur kaldım’ dedi.

‘BELEDİYECİLİK BU DEĞİL’

Oğlunu alıp kurtaran baba İbrahim Bircan ise, ‘Oğlumun sistemden haberi yoktu. Kartında 1.65 TL kaldığı için İZBAN’a binemiyor. Sosyal belediyecilik anlayışı bu değil. Vatandaşın mağdur olduğu uygulama adil olamaz’ şeklinde isyan etti.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle