İzmir Körfez Geçişi projesi iptal edildi!

İzmir Körfez Geçişi projesi iptal edildi. İzmir’de trafik sorununun çözüleceği ve kent merkezinin rahatlayacağı düşünülerek hazırlanan İzmir Körfez Geçişi projesi olumlu ÇED kararına rağmen İzmir İdari Mahkemesi tarafından reddedildi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İzmir’deki Körfez Geçiş Projesi’nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararına rağmen İzmir İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, projenin iptal edildiğini açıkladı.

BAKANLIK ÇED RAPORUNU ONAYLADI

TMMOB’den yapılan açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mart 2017’de İzmir Körfezi’ni güney-kuzey yönünde geçmesi planlanan İzmir Körfez Geçiş Projesi’nin ÇED raporunu onayladı.

İZMİR KÖRFEZ GEÇİŞİ PROJESİ NEDİR?

“İzmir’in rüya projesi” olarak adlandırılan projenin, hayata geçirilmesi durumunda, İzmir’deki trafik sorununun büyük ölçüde çözüleceği ve kent merkezinin nefes alacağı belirtiliyordu.

Körfez geçişinin otoyol bölümü, Çiğli 2. Ana Jet Üssü yakınlarında Sasalı Kavşağı- İnciraltı Çeşme Otoyolu arasında 12 kilometre, raylı sistem hattı ise Karşıyaka tramvayından başlayarak Üçkuyular İskelesi’ne kadar 16 km uzunluğunda olması planlanıyordu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle