İzmir Tepecik Kadın Doğum Hastanesi Bornova’ya taşınıyor

45 yaşındaki evli bir çocuk annesi Hacer Kandemir’in, rahim ameliyatı sonrası ölümünün ardından Tepecik Kadın Doğum Hastanesi’nin önümüzdeki günlerde tamamen Bornova Ek binasına taşınacağı öğrenildi. Ameliyathanesi bakımda ve arızalı olduğu için kapatılan ek binadaki ameliyathanenin tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

GERİ GÖTÜRÜLÜP YOĞUN BAKIMA ALINDI
Skandal olay geçtiğimiz hafta Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandı. Perşembe sabahı saat 08.05’te ameliyata alınan Hacer Kandemir, 3 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı.

2 SAAT SONRA FENALAŞTI
Cuma günü sabah erken saatlerde tekrar ambulansa bindirilen Kandemir, çarşamba günü yatış yaptığı Bornova Ek binasındaki klinik servise geri götürüldü. Burada normal servise alınan Hacer Kandemir, 2 saat kadar kaldıktan sonra yaşadığı ağrılar ve sancılar sonrası fenalaştı. Hacer Kandemir’in durumunun kötüye gitmesi üzerine paniğe kapılan doktorlar, talihsiz kadını tekrar ambulansa bindirerek Tepecik Ana binasına geri götürdü. Hacer Kandemir, yoğun bakımda tedavi altına alındı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

(Yeniasir)

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir