İzmir ulaşımı aktarmada ’90 dakika’ uygulaması kalkıyor mu?

İzmir ulaşımında ’90 dakika’ uygulaması kalkıyor mu? Son zamanlarda sosyal medyada gündem olan 90 dakika uygulaması kalkıyor sorusuna İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan açıklama geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs, metro, vapur, İZBAN ve Tramvay ulaşımında hayata geçirdiği ve halkın büyük beğenisini toplayan 90 dakika uygulamasıyla ilgili açıklama geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, zaman zaman sosyal medya üzerinden “kalktı-kalkıyor” kampanyaları yürütülen uygulamanın süreceğini söyledi.

Elektrikli otobüslerin satın alma maliyetinin diğer otobüslere göre 2,5 kat fazla olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, her dönem üzerinde spekülasyonlar yapılan 90 dakika uygulamasının devam edeceğinin altını çizdi.

2018 bütçesinin 70 milyon lirasını yeni körüklü ve solo otobüs alımları için ayıran ESHOT Genel Müdürlüğü, bir yandan otobüsler için kentin farklı noktalarında yeni garajlar oluştururken, bakım ve onarımın yapıldığı hizmet birimlerine de yenilerini ekleyip mevcut hizmet birimlerini modernize edecek. Temassız akıllı kartların kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla şehrin belirli merkezlerinde kart dolum makinalarının sayıları artırılacak. İzmir’de tüm toplu ulaşım araçlarının çalıştığı semtlerle ilgili bilgilerin, turistik, tarihi yerlerin ve önemli noktalara ulaşım imkânlarını anlatan rehber niteliğinde bir “İzmir Toplu Ulaşım Kılavuzu” hazırlanacak ve QR Kod uygulamasının tüm duraklara yaygınlaştırılması çalışması yapılacak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir