İzmir’de 1 ayda 18 bin adet ceza yazıldı

İZMİR İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, katıldığı Ege Bölgesi Sanayi Odası Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda, kendisinin yazdıkları da dahil olmak üzere, Ekim ayında İzmirli sürücülere 18 bin adet trafik cezası kesildiğini açıkladı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Ekim Ayı Meclis Toplantısı’na İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın konuk oldu. Aşkın, İzmir’de görev yaptığı 1 yıllık dönemde gerçekleştirdiği bazı çalışmalarla ilgili bilgi verdi, soruları yanıtladı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’nde kent içi trafikle ilgili 450 personel, bölge trafikte ise 250 personel olduğuna dikkat çeken Hüseyin Aşkın, İzmir’de 1 milyon 308 bin kayıtlı araç bulunduğunu ve bazı konularda yetersiz kalındığını söyledi. İşte Aşkın’ın o açıklamaları:

“İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde çalışanlar olarak her gün binlerce ceza yazıyoruz. Amaç para almak, devleti zenginleştirmek değil. Yaptıklarının cezalandırıldığını gören insanlar bir daha aynısını yapmazlar. Büyük miktarda cezalar yazdık. Cezaların bir kısmı postadadır. Gelmeye başlayanlar var. Toplam 18 bin adet ceza gönderdik. Örneğin Terörle Mücadele’de çalışan bir polis gece işten dönerken birinin kırmızı ışıkta geçtiğini görünce not alıp Trafik Şube Müdürlüğü’ne gönderiyor. Onlar da cezayı yazıyorlar. 10 bin 800 polisin trafikle uğraşmasıyla trafiğin daha kolay denetlenebileceğini gördük. Birincil olarak trafik kazalarını önlemek istiyoruz.”

“BEN DE 150 CEZA YAZDIM”

Emniyet şeridinin usulsüz kullanımı konusunda çok ceza yazdıklarını belirten Aşkın, “Ben kişisel olarak 150 tane yazdım. Son 18 bin trafik cezasının büyük bölümü de emniyet şeridi ihlalidir” dedi.

EBSO meclis üyelerinin sorularını da yanıtlayan Aşkın, resmi araçlara ve polis araçlarına da ceza yazdıklarını söyledi. Aşkın, motosikletlerin hatalı parkları için de artık ceza yazacaklarını, yollarda belediyelerin yaptığı işlerin trafiği daha az etkilemesi için belediyelerden bilgi almak konusunda koordine olacaklarını vurguladı. İzmir’e 750 bekçi alacaklarını belirten Aşkın, “Hepsini İzmirli gençlerden seçeceğiz. Bekçiler bize güç katacak. İzmir’de kamera sayısı yetersiz, belediyelerin neredeyse hiç yok. İzmir’e Savunma Bakanlığı’nın kullandığı 1137 kamera yakında takılacak. Bu iyi bir haber” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir