İzmir’de Başbakan’ın afişini yırtanlara hapis cezası!

Balçova’da reklam panosuna asılı Başbakan Binali Yıldırım’ın afişini yırtarak “mala zarar verme” suçunu işledikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 3 sanık, 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 500 lira olan zararın giderilmesi koşuluyla hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

İzmir 21. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davaya, tutuksuz sanıklar Barış B, Erol P. ve Lokman D. ile müşteki AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen katıldı.

Tanık AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Kadri Tanrıtanır, olay günü bir tanıdığının kendisini arayarak bazı kişilerin reklam panolarındaki Başbakan Binali Yıldırım’ın resminin ve “evet” yazısının bulunduğu afişleri yırttığını ve küfrederek ayrıldığını söylediğini, kendisinin de bu durumu AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen’e ilettiğini söyledi.

Durumu Tanrıtanır’a ileten tanık Niyazi Behram ise olay günü İzmir Ekonomi Üniversitesine ait inşaatta gece bekçiliği yaptığını, bu arada 3 kişinin küfür ederek reklam panolarındaki afişleri söküp inşaat alanının bulunduğu yere attıklarını söyledi.

Sanıklar, önceki beyanlarını tekrar ettiklerini belirterek katılan tarafın zararlarını karşılamak istediklerini ifade etti.

Hakim, sanıkların seçim propagandası amacıyla düzenlenen matbaaları tahrip etme eylemini işledikleri gerekçesiyle 3 ay hapis ile cezalandırılmalarına, sanıkların katılanın 500 lira olan zararını gidermeleri koşuluyla haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

OLAY
AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı, 20 Mart tarihinde, 16 Nisan referandum çalışmaları nedeniyle Sakarya Caddesi üzerindeki reklam panosuna Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafının ve “Önce memlekete, tabii ki evet” sözlerinin yer aldığı afişi asmış, araçları ile seyir halindeyken reklam panosu önünde duran Barış B, Erol P. ve Lokman D’nin afişleri yırttığı iddia edilmişti.

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen’in şikayetçi olması üzerine sanıklar hakkında “mala zarar verme” suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle