İzmir’de festival kuyruğu!

İzmir’de festival kuyruğu! Geleneksel Apokries eğlencesi için İzmirliler…

Yunanistan’ın Sakız Adası’nda, geleneksel Apokries eğlencesi kapsamında dün düzenlenen ve bugün de devam eden ‘Mostra Karnavalı’na 2 bin Türk turist katıldı. Gönüllerince eğlenen Türk turisler, bol bol alışveriş yapıp Ada esnafının yüzünü güldürdü.

Mostra Karnavalı için Çeşme – Sakız Adası hattında 2’si Türk, 1’de Yunan firmasına ait feribotlarla, toplam 5 sefer yapıldı. Çeşme ve Sakız gümrüklerinde kalabalıklar yaşandı. 4 pasaport polisinin hizmet verdiği Sakız Adası’nda girişler yaklaşık 3 saat sürdü. Başta İzmir, İstanbul, Ankara, Muğla, Balıkesir, Bursa, Manisa olmak üzere, Türkiye’nin değişik illerinden Sakız Adası’na giden Türkler arasında İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı ile CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit de vardı. Otel rezervasyonlarının günler öncesinden kapandığı adada, kış dönemi kapalı olan otellerin de yarıya yakını karnaval süresince kapılarını açıp, Türk misafirlerini ağırladı. Düzenlenen turlarla Sakız merkezi ve adanın turistik köyleri Mesta, Pirgi, Armolia da adeta Türkler’in akınına uğradı. Bol bol alışveriş yapan Türkler ada esnafını sevindirdi. Havanın güzel olmasının keyfini çıkaran Türkler, günün yorgunluğunu da akşam tavernalarda canlı buziki müziği eşliğinde attı.

Bir tavernadaki eğlenceye katılan 120 kişiden 100’ünün Türkiye’den gelen turistler olması dikkati çekti. Buzikide Stamatis Siriodis ve gitarda da Stelios Barkaris, gecede Türk ve Yunanlar’ın ortak parçalarını çalıp, seslendirdi. ‘Çiftetelli’, ‘Yedi Kule’, ‘Mavi Mavi’ gibi parçalarda Türk konuklar da kendilerine eşlik etti.

Cuma günü başlayan, cumartesi ve pazar günleri de devam eden seferlerle karnaval coşkusu için adaya gelen yaklaşık 2 bin Türk, otel konaklaması, araç kiralama, düzenlenen turlar, alışveriş, yeme içme ile Sakız Adası’nda esnafın yüzünü güldürdü.

Apokries Karnavalı, bugün düzenlenecek kortej yürüyüşü ile devam edecek.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle