İzmir’de Kar Yağışı

29.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

İzmir’in Bornova, Bergama, Kınık ve Ödemiş ilçelerinin yüksek kesimlerine kar yağdı.

Ödemiş’te dün (çarşamba) başlayan kar yağışı nedeniyle kapanan Gölcük, Horzum, Hacihasan, Kemer, Yılanlı, Bıçakçı, Ovacık, Cevizalan ve Çobanlar mahallerinde kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Ödemiş Karayolları 21. Şube Şefliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışması sayesinde açılan yollar, vatandaşın yüzünü güldürdü. Tuzlama ve kar küreme çalışmalarının sürdüğü ilçede jandarma trafik ekipleri, Birgi Mahallesi girişinde bulunan kavşakta bekleyerek yolu kapalı olan Bozdağ Mahallesi’ne gidecek otomobil ve kamyonlara izin vermiyor.

Kiraz’da da kar yağışı etkili oldu. Kiraz merkeze bağlı yüksek kesimlerde bulunan kırsal mahalle yollarında, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle kar mesaisi başladı. İğdeli ve Taşlıyatak mahallerinde kar küreme ve araç kurtarma çalışmaları için ekipler harekete geçti. Ekiplerin yoğun çabaları sonucu fen işlerine ait greyderlerin yol kar küreme çalışması sonucu açılan yollar, vatandaşa derin nefes aldırdı. Bir okul servisi ve köylüleri taşıyan bir aracın Kiraz Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldığı belirtildi.

Kiraz Belediye Başkanı AK Partili Saliha Özçınar, “Şartlar ne olursa olsun vatandaşımız için çalışıyor, kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz” dedi. Öte yandan; Haliller Mahallesi Hüseyin Sarı ilk ve ortaokulunda kar nedeniyle eğitime bir günlüğüne ara verildiği belirtildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ