IZMIRIM KART SATISLARINDA PATLAMA

Toplu ulaşımda kullanılan ‘Kentkart’ların aralık itibarıyla doluma kapanması üzerine, ‘İzmirim kart’ satışlarında patlama yaşandı.

İzmir’de toplu ulaşımda kullanılan eski kartların (Kentkart) 2015 yılından itibaren yerini İzmirim karta bırakması süreci 2017 Ocak ayında tamamlanacak. İzmirim kart 2015 yılında satılmaya başlandı. Ancak, eski kartlar da kullanılmaya devam etti.

ESHOT Genel Müdürlüğü eski kartları kullanımdan kaldırmak için takvim oluşturdu. Kişiselleştirilmiş kartlar, öğrenci, öğretmen kartlarının değişimi gerçekleşti. Eski kartlar 30 Kasım tarihinden itibaren doluma kapatıldı. Bu kartlar 31 Aralık tarihinde ise kullanıma kapatılacak.

Satış noktalarında ve bayilerde 6 TL’ye satılan İzmirim kartlardan bugüne kadar 1.5 milyon adet satıldı. Eski kartları 30 Kasım’a kadar dolduran, ancak doluma kapatıldıktan sonra İzmirim kartalmak için harekete geçen İzmirliler, kasım ayı sonu ve aralık ayı başında bayi ve satış noktalarında kuyruk oluşturdu. Satış noktaları ve bayilerde kartlar kısa sürede tükendi. Bu bayilere kart takviyesi yapılamayınca yolcular kart alamadı.


ESHOT Genel Müdürlüğü yetkilileri ise bazı bayilerde ani talep artışı nedeniyle kartların tükendiğini, ancak 7 Aralık’tan itibaren bayilere 280 bin kartın dağıtımına başladıklarını belirtti. Kartlarla ilgili bir kriz olmadığını, eski kartların doluma kapanması nedeniyle ani artışı gözönüne alarak hazırlık yaptıklarını belirten ESHOTyetkilileri, 31 Aralık’ta kullanıma kapanacak eski kartları dikkate alarak gelecek dönem için de 9 Aralık’ta yeni kart alımı ihalesi yapacaklarını açıkladı. İhaleyle 500 bin İzmirim kart daha alınacak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle