İzmir’in ilk hayvan mezarlığı tamamlandı

25.12.2016

Kişi Okumuş

1 Yorum

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, hayvanseverlerin kaybettikleri sevimli dostlarını defnedebilecekleri Seyrek’teki 4 bin kapasiteli hayvan mezarlığını gömüye açtı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Seyrek’te oluşturduğu 4 bin kapasiteli hayvan mezarlığının, hayvanseverlerin önemli bir sorununu ortadan kaldıracağı bildirildi. Kaybettikleri evcil kedi ve köpeklerini gömmek isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Seyrek Geçici Köpek Bakımevi’ne başvurabilecek. Başvuru sırasında hayvanseverlerin gömü ücreti olan 50 TL’yi yatırdığını gösterir makbuz ya da dekont ile kedi ve köpeğin sahipli olduğunu gösterir belediye kaydını sunmaları gerekiyor.

YENİ BİR BARINAK DAHA GELİYOR
Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sasalı Kent Ormanı içindeki barınağı da kapatarak Seyrek’e nakledecek. Teknik donanımıyla bir hastane kapasitesine sahip Seyrek’teki ‘Havyan Rehabilitasyon Merkezi’ tedavi, ameliyat ve kısırlaştırma işlemlerini sürdürecek. Kentin önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan ‘Can Dostlar’ yuvasında ise yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanları, geçici bir süre tedavi ve rehabilitasyon için konuk edilecek. Yeni tesisin daimi sakinleri ise sokakta hayatını idame ettiremeyecek duruma gelen engelli, yaşlı ve hasta hayvanlar ile agresif ve yasaklı ırklar olacak. Büyükşehir ayrıca, Işıkkent’teki 90 dönümlük arazi üzerine kuracağı bir başka barınak için proje çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Fisun soytürk
25 Aralık 2016 - 17:42

Bir köpek sahibi olarak sizi gerçekten yürekten kutluyorum çok mutlu oldum bu habere tebrikler

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ