Kaf-Kaf’ı yaktılar

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında Pınar Karşıyaka yaklaşık 4 saat süren müsabaka sonunda İspanyol ekibi Murcia’ya 79-65 yenildi. Ancak karşılaşma dışında yaşanan saha olayları maçın önüne geçti. Mücadelenin ilk çeyreğinde rakip takımdan sezonun ilk yarısında Beşiktaş forması giyen Augusto Lima’nın tahriklerine hakemler göz yumdu. Brezilyalı oyuncu hem tribünler hem de KSK’li oyuncularla diyaloğa girerek ortamı geren hareketler yaptı.

HAKEMLER GÖZ YUMDU

Kritik maçın hakemleri Manuel Mazzoni (İtalya), Andris Aunkrogers (Letonya) ve Boris Krejic (Slovenya) rakip takımın sert oyununa ve İspanyolların tahriklerine göz yumdu. Verdikleri yanlış kararlarla da tribünlerin sinirlerini gerdi. İlk yarının sonlarında gerçekleşen scoreboard arızası uzun uğraşlara rağmen giderilemedi. Masa hakemlerinin önüne kurulan ekran sayesinde maçın skoru ve kalan süre gösterildi. Potaların üzerlerinde olan 24 saniye göstergeleri de çalışmadığı için görevliler kalan süreleri anons yaparak duyurdu. İkinci yarı 75 dakikalık duraklama sonrası başladı. Tribünlerin çılgına döndüğü olay ise bitime 4 dakika kala yaşandı. Murcia’dan Rajos’un Berk’e yaptığı kasti faul sonrası salon bir anda karıştı. Oyuncular arasında yaşanan gerginlik tribünlere de sıçradı. Taraftarların Rojas’a yaptığı fiziki temasın ardından oyun tekrar durdu. Maçın hakemleri konuk ekipten olaylara karışan Hannah, Soko ve Rojas’i diskalifiye etti.

TAHRİKE KAPILDILAR

Parke alanda yaşanan gerginlik ve Lima ve Rojas’ın tahrikleri tribünlere sıçradı. Bazı taraftarlar sahaya bozuk para, yabancı madde ve ayakkabı fırlattı. Güvenlik güçleri olaylara karışan bazı taraftarları göz altına aldı. Parkede yaşanan olayların ardından KSK’ye FIBA’dan nasıl bir fatura çıkacağı merakla bekleniyor. İlk maçta rakibine 14 sayı farkla mağlup olan İzmir ekibi 4 Nisan’da rövanş maçına çıkacak.

GÖRKEM TÜRKYILMAZ

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle