Karşıyaka Bostanlı’da yatık binalar ne olacak?

İzmir Karşıyaka Bostanlı semtinde yıllardır yatık duran binalarla ilgili karar için bekleniyor. Karşıyaka Bostanlı’daki yatık binalar ne olacak, yıkım kararı ne zaman uygulanacak, binalarla ilgili yıkım kararının çıkmamasından dolayı apartman sakinleri ve işletme sahipleri mağduriyet yaşadıklarını söyledi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı semtinde yer alan ve 40 seneden uzun bir süredir yatık bir şekilde duran binalar ile ilgili kesin karar için bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda Bostanlı’daki yatık binalarla ilgili tahliye kararı verilmişti. Ancak bu kararın ardından herhangi bir gelişme olmadı. Binalardaki dairelerin boşaltılmasına rağmen mülk sahipleri ile müteahhitler arasındaki anlaşma yapılamamasından sebeple yıkım işlemleri başlayamadı.

Yatık binalardan bir tanesinde dükkanı olan Kazım Tokum, anlaşmanın yapılmasını ve konunun bir an önce çözülmesini istediğini söyledi. Yatık binalarda dükkanı olan bir diğer vatandaş ise işletme sahiplerinin ne zaman çıkması gerektiğinin söylenmediğini ve durumlarının belli olmadığını söyledi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle