Karşıyaka, genç oyuncularıyla güzel


FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda CMS CSU Oradea’yı evinde 79-50 yenen Pınar Karşıyaka’da genç oyuncuların performansı camiayı mutlu etti.

Yeşil kırmızılılarda Kevin Dillard’ın kadro dışı bırakılmasının ardından şans bulan 18 yaşındaki Alp Karahan, Oradea’ya karşı 25 dakika 43 saniye görev alıp 14 sayı ve 4 de asistle oynadı. Galibiyetin mimarlarından biri olan Alp, hem teknik ekipten hem de tribünlerden bol bol alkış aldı. Karşılaşma sonrası takımı tribünlere çağıran taraftarlar, Alp’e üçlü çektirip genç basketbolcuyu onurlandırdı.

Pınar Karşıyaka’da Alp’in yanı sıra Egemen ve Görkem de verilen şansı iyi değerlendirdi.Egemen 21 dakika 7 saniye oynadığı müsabakada 11 sayı atarken, Görkem 3 dakia 58 saniyelik sürede 2 sayı üretti.

Antrenör Nenad Markovic ise maçtan sonra gençlere övgü yağdırdı. Boşnak çalıştırıcı, “Bence karşılaşmayla ilgili söyleyecek çok fazla bir şey yok. Burada önemli olan Egemen, Alp ve Görkem’in aldıkları süreyi çok iyi değerlendirmiş olmaları” ifadelerini kullandı.

Oyuncularının disiplinle çalıştığını ifade eden Markovic, “Bu çocuklar emeklerinin karşılığını alıyorlar. Milli takıma da gidecekler. Onlar gittiği zaman ne olacak bilemiyorum çünkü elimizde de fazla oyuncu yok. Bir arayış içerisindeyiz. İdmanlarda da rotasyon sıkıntısı çekiyoruz” diye konuştu.

Şube Sorumlusu Turgay Büyükarcı da galibiyetten çok gençlerin performansının mutluluk verici olduğunu söyledi. Büyükkarcı, “Bu gençlerin yeşermesini seyretmek, Euroleage’de oynamak kadar değerli. Onlara her zaman destek olacağız” şeklinde konuştu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle