Karşıyaka’da kar sürprizi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı uyarıların ardından dün İstanbul’da başlayan kar yağışı bugün İzmir’de de etkili oldu.

Kar, Karşıyaka ilçesindeki Yamanlar Dağı bölgesini ve Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ Mahallesi’ni beyaza bürüdü. Aniden etkili olan yağışla birlikte hava sıcaklığı hissedilir derece düştü.

İZMİR ADETA DONUYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün İzmir’e ‘soğuk hava’ uyarısının ardından kent genelinde hava sıcaklığı hissedilir derecede düştü. Özellikle sabah saatlerinde etkili olan soğuk havayla karşılaşan İzmirliler oldukça şaşırdı. Termometrelerin ise sabah saatlerinde 10 dereceye kadar düşmesi dikkat çekti.

MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI

Öte yandan İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Bozdağ’a ve Karşıyaka ilçesine bağlı Yamanlar Dağı’na mevsimin ilk karı düştü. Sabahın erken saatlerinden itibaren etkili olan lapa lapa kar yağışıyla birlikte bölge beyaza büründü. Bazı yolların kapanmaması içinse ekipler kar küreme çalışması yaptı.

İZMİRLİLER YILLAR SONRA KARLA HASRET GİDERDİ

İZMİR BİR KAÇ GÜN DAHA ÜŞÜYECEK

Bozdağ civarındaki kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığı ise eksi 3 derecelere kadar düştü. İzmir’de soğuk havanın birkaç gün daha etkili olması bekleniyor.

İZMİRLİLERİN KAR ŞAŞKINLIĞI

Kar yağışını gören bazı İzmirliler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Dışarı çıkarak kartopu oynayan vatandaşlar, uzun yıllar sonra karla hasret gidermiş oldu.Yıllardır kar görmediğini ifade eden bir vatandaş, mutlu olduklarını ve yağışla birlikte hemen dışarı çıkıp kar topu oynadıklarını söyledi

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle