Karşıyaka’daki Lisede Onarım Çalışmaları Başladı

Çatısına Cengiz İnşaatın 50 metrelik vinci devrilen Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde onarım çalışmaları sürüyor.

İzmir’de geçen hafta pazartesi günü akşamından itibaren etkili olan sağanak yağmur ve fırtınada yaşanan bir dikkatsizlik sonucu facianın eşiğinden dönülmüştü. Karşıyaka Mavişehir semtinde Cengiz İnşaat’ın inşaat halindeki binada kullandığı 50 metrelik vinci, gece, fırtınanın etkisiyle yan taraftaki Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi çatısına devrilmişti.

Okuldaki 3 sınıf ile spor salonunun çatısı çökmüş, okulun üzerine devrilen vinci görenler şaşırmıştı. Yaşanan bu gelişmeye rağmen Cengiz İnşaat’ın tek bir açıklama yapmaması da tepkiye neden olmuştu.


 ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Olay sonucunda eğitime bir gün ara verilirken, soruşturma başlatıldı. Polisin teknik uzmanlar eşliğinde yaptığı ilk incelemeye göre, altında raylı sistem bulunan vincin, ters bir rüzgar akımından dolayı yıkıldığı saptandı.

Cengiz İnşaat, okulun üzerindeki vincin parçalarını, başka bir vinç yardımıyla kaldırdı. Okulun ve spor salonunun çatısında hasar gören bölümler söküldü. Tamamen temizlenen bu alanlarda, onarım çalışmalarına başlandı. 1-2 hafta içerisinde onarım çalışmalarının tamamen bitirileceği ifade edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, okuldaki eğitimin aksamadığını, onarım bitinceye kadar laboratuvarların sınıfa dönüştürüldüğünü, derslerin buralarda sürdürüğünü açıkladı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle