Karşıyakalılara sözüm var o stat ya-pı-la-cak

Temeli sembolik olarak geçen yıl 9 Eylül’de atılan statla ilgili müjdeli haber, Başbakan Yıldırım’dan geldi

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’e yapılacak statlarla ilgili, “Çeşitli engellemeler devam ediyor. Alsancak yapılıyor, Göztepe yapılıyor, Karşıyaka da yapılacak. Karşıyakalılara söz verdik. Bizde söz namustur” dedi

İzmir’de Göztepe ve Alsancak Stadı’nın inşaatları hızla yükselirken tartışmaları ve dava süreçleri nedeniyle bitmeyen yeni stadın yolunu 10 yıldır gözleyen Karşıyaka camiası, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarıyla sevindi.

İşin arkasında

Henüz inşaat ruhsatı alınamayan, 2 yılı aşkın süredir arazisi atıl vaziyette bekleyip imar planı yeniden davalık olan statla ilgili önceki gün gerçekleştirdiği İzmir programında konuşan Yıldırım, “İzmir’e stat yapmak için çeşitli engellemeler bugün de devam ediyor. Ama inatla işin arkasındayız” dedi. Karşıyaka Spor Kulübü’nün 100 yılı geçkin tarihi olduğunu dile getiren Başbakan, “Karşıyaka 100 yıllık efsane, stadına kavuşacak, tüm engellere rağmen bu stadı yapacağız. Karşıyakalılar hiç merak etmesin” şeklinde konuştu.

İyi gelecek

Stat içerisinde yapılacak tesisler ve stadın gelirleri de Karşıyaka Spor Kulübü’nün yaşadığı darboğaza yardımcı olacak diyen Binali Yıldırım, “Stadın inşaatı 2014’te başlayacak hatta şimdiye kadar da bitecekti. İhalesi yapıldı, parası ayrıldı. Sadece stat için değil, Karşıyaka’nın tüm sıkıntıları için ayrılmıştı. Ancak engellemeler süreyi uzattı. Şunun bilinmesini istiyorum, Karşıyalılara sözümüz var, ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi, birlik ve beraberlik içinde biz bu stadı buraya yapacağız” diye konuştu.

TARİH NETLEŞMEDİ

Başbakan Yıldırım, stadın bitim tarihine ilişkin olarak da, “Açılan davalardan süre uzadı. Tarih verip sizlere mahçup olmak istemem. Ruhsat problemleri var ancak bunları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yaparak Karşıyaka halkına verdiğimiz stat sözünü tutacağız, amacımız halka hizmet etmek” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle