Planlara tavrınızı koyun

Başkan Akpınar, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun açılışında konuştu. İzmir milletvekillerini göreve çağırdı.Akpınar, “Kent merkezleri katledilmesin, çocuklarımızın yer alacağı yer olsun. Planlara tavrınızı koyun” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başta İstanbul olmak üzere, büyük şehirler için söylediği, “Günümüz şehirleri artık insana huzur vermiyor. İstanbul’un da kıymetini bilemedik. Yeşillik arıyorsanız mezarlıklarda bulursunuz” sözlerinin ardından başlayan “şehircilik” tartışması sürüyor.

‘İstanbul gibi olmasın’

Çevre Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte muhalefet milletvekillerinin de açıklamalarıyla şekillenen “kentleşme konusu ve kontrolsüz imar planlamaları” İzmir’de de gündeme geldi. TÜİK verilerine göre 2016’da aşık 20 bin kişi İstanbul’dan İzmir’e göç etti. Toplumun birçok kesimi, “İzmir İstanbul gibi olmasın” çağrısında bulundu.

İmar planlamaları, stat projeleri, yeni gökdelen projeleri ve alışveriş merkezlerinin artmasıyla birlikte İzmir’de son günlerde gündemden düşmeyen konuyla ilgili Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan çağrı geldi. Belediye tarafından yaptırılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun açılışında konuşan Akpınar, İzmir milletvekillerine çağrıda bulundu, “Bu kentte, Çevre Bakanlığı’na gidilerek İller Bankası’nı ortak ederek plan yapmak isteyenlere karşı tavrınızı koyun. Spor alanları konut alanı olmasın. Kentlerin merkezi katledilmesin, çocuklarımızın nefes alacağı yer olsun. Sizden bu ülkeyi seven ve Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sımsıkı sarılan tüm Karşıyakalılar adına bunu istiyorum. Bugün tek bir isteğimiz var. O da kentin daha iyi olması” dedi.

‘Bizim sözlerimize de kulak verin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini hatırlatan Akpınar, “Sayın Cumhurbaşkanı bizi yakından takip ediyor. Buradan kendisine sesleniyorum. Siz belediyecilikten gelmiş, bugün genel yönetime geçtiğinizde yerel yönetimlere bakınca kentleri ne hale getirdiklerini gördükten sonra isyan etmiş bir insansınız. O isyanınızı Karşıyaka için de göstermenizi bekliyorum. Cumhurun başkanı olarak bizlerin de sözlerine kulak verin” diye konuştu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir