Time Dergisi “2017 Yılının En İyi 25 Buluşu” listesini yayınladı

Dünyaca ünlü Time dergisi, bugün 2017 Yılının En İyi 25 Buluşu isimli listesini yayınladı. Listenin en çok dikkat çeken ürünü ise iPhone X oldu.

Apple’ın kısa süre önce satışına başladığı iPhone X, Time tarafından 2017’nin en iyi buluşları arasında gösteriliyor. “Daha akıllı” akıllı telefon olarak tanıtılan yeni nesil iPhone, kurum tarafından oldukça dikkat çekici bulunmuş görünüyor. Akıllı kamera özellikleri, artırılmış gerçeklik altyapısı ve Face ID sistemiyle beğenilen cihaz, yıllar sonra geçilen yeni çerçevesiz tasarımla da öne çıkmayı başarmış görünüyor.

Apple’ın geleceği iPhone X
Özet geçmek gerekirse yeni iPhone home butonu olmayan yapısıyla şirketin geleceğini gözler önüne seriyor. A11 Bionic işlemcisiyle yüksek performans sunan X, aynı zamanda Face ID sistemiyle de yüz tanıyabiliyor. TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan yüz tanıma sistemi, güzel çalışıyor olmasıyla beğeni topluyor. İkizleri ayırt etme haricinde oldukça güvenli görünen sistem, söylendiği kadarıyla Touch ID‘yi aratmıyor. Super Retina isimli OLED ekran üzerine kurulan akıllı telefon, çelik kasası ve optik görüntü sabitlemeye sahip kameralarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye’de 24 Kasımda raflardaki yerini alacak telefon, 6.099 TL’den başlıyor.

Listenin dikkat çeken diğer elektronik ürünleri
Time tarafından yayınlanan listede teknoloji alanında birçok farklı cihaz da yer alıyor. Detaylarına burada yer verdiğimiz akıllı fincan Ember bunlardan bir tanesi. Üretim sorunları devam eden Tesla Model 3‘ü de listeye uygun gören Time, sanal gerçeklik başlığı Oculus Go‘ya da yer vermiş. DJI Spark’ın drone tarafında karşımıza çıktığı 2017 En İyi 25 Buluşu listesi, oyun konsolu tarafında yenilikçi yapısıyla Nintendo Switch‘i seçmiş durumda. Fidget Spinners‘ın unutulmadığı liste, Michelin‘in konsept lastiği ile görme engellilere ışık olan gözlük eSight 3‘e de ver veriyor. Listenin en başında ve derginin kapağında ise Jibo isimli robot yer alıyor. Çok şirin bir tasarımı bulunan robot, akıllı takısını üzerinde taşıyor. Dünya dışına çıkan NASA’nın Mars Insight aracını es geçmeyen Time, ev güvenliğini kolaylaştıran Nest Secure modelini de öne çıkartıyor.

 

İşte 2017 Yılının En İyi 25 Buluşu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir