Bakanlıktan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama geldi!

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre 31 şehirde uygulanan 48 saatlik sokağa çıkma yasağının ardından açıklama geldi.

Yapılan açıklamada “Sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımıza korona virüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz” denildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre 31 ilde 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ile ilgili 18 bin 770 kişi hakkında idari işlem yapıldığını bildirdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 00.00’A KADAR DEVAM EDECEK
İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilde 10 Nisan tarihinde saat 00.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağının başladığı, yasağın bugün gece saat 00.00’a kadar devam edeceği hatırlatıldı.

18 BİN 770 KİŞİYE İDARİ PARA CEZASI
Açıklamada 31 ilde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşın sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde kalarak alınan karara yüksek bir oranda uyum sağladığı belirtilerek, “Ancak bazı illerimizde az sayıda da olsa alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem uygulanmıştır. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden toplam 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımıza korona virüs salgını ile mücadele kapsamında aldığımız tedbirlere göstermiş oldukları duyarlı yaklaşımdan dolayı teşekkür ederiz” denildi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle