Bakanlıktan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama!

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre 31 ilde uygulanacak 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli bir bilgilendirme geldi.

Polis ve jandarma yasağın uygulanacağı 31 ilde saat 15.00 ile 24.00 saatleri arasında 9 saatlik bir uygulama yapılacak.

İçişleri Bakanlığı’ndan alınan son dakika bilgisine göre 31 ilde uygulanacak olan 48 saatlik sokağa çıkma yasağından önce polis ve jandarma ekipleri saat 15.00 ve 24.00 saatleri arasında uygulama yapacak.

UYGULAMADA NE OLACAK?
Uygulamada market, fırın, pazar yeri, büfe, yoğun olarak alışveriş yapılan cadde/sokaklar, akaryakıt istasyonları ile toplu taşıma araçları ve duraklarda sosyal mesafe kuralı ile maske kullanımı denetlenecek.

ADLİ İŞLEM GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Ayrıca saat 21.00 itibariyle kapalı olması gereken market vb. iş yerleri ile açık olması muhtemel fırın, büfe, akaryakıt istasyonu içerisinde bulunan alışveriş alanları kontrol edilecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara uymayan iş yerleri ve vatandaşlara adli ve idari işlem uygulanacak.

YASAĞIN UYGULANACAĞI 31 İL
17.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 19.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) olmak üzere sokağa çıkma yasağı uygulanacak illerimiz; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle