Hayat Eve Sığar uygulaması kullanıma açıldı!

Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan “Hayat Eve Sığar” uygulaması İOS ve ANDROİD’te kullanıma açıldı. Peki Hayat Eve Sığar uygulamasını indirdiğinizde ne oluyor? Hayat Eve Sığar uygulaması ne demek? İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı koronavirüsü ile mücadele kapsamında önlem almak için yeni bir uygulama hayata geçirdi. “Hayat Eve Sığar” uygulaması ile vatandaşlar bulundukları bölgede enfekte ve riskli bölgelerin yoğunluk oranlarını görebilecek.

UYGULAMA YAYINLANDI
Bakanlık tarafından geliştirilen ‘Hayat Eve Sığar’ isimli uygulama, Google Play Store’da ve iOS App Store’da yayınlandı. Uygulamadaki harita üzerinden çevrenizdeki eczane, hastane, toplu taşıma, metro istasyonları ve marketlerin konumları görülebiliyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması, ayrıca bulunduğunuz bölgede evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluk oranlarını gösteriyor.

AİLE BİREYLERİNİZİ TAKİP EDEBİLİYORSUNUZ
Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görülebiliyor, takip edilebiliyor ve bulundukları bölgelere göre risk durumları öğrenilebiliyor.

Ayrıca uygulamanın alt kısmında, ülkemizin günlük koronavirüs istatislikleri takip edilebiliyor.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?
Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan uygulama, yalnızca Android 5.0 ve üzeri – iOS 10 ve üzeri sürümlerde çalışıyor. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İNDİRMEK İÇİN TIKLA

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle