İzmir Dikkat! Vatandaşlar toplu taşımalara maskesiz alınmayacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşların maske olmadan toplu taşıma araçlarına binmelerini engelleyeceklerini açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Vakit geçirmeden sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi talebimizi yineliyoruz. Salgının yayılma hızının durdurulması, yavaşlatılması için başka çare yok.” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer koronavirüsü ile mücadele kapsamında vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Başkan Tunç Soyer, vatandaşları koronavirüse karşı toplu taşıma araçlarına maskesiz binilmemesi için önlem alacaklarını duyurdu.

HAZIRLIĞA BAŞLANILDI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2 Nisan günü katıldığı bir yerel televizyon programında toplu taşım araçlarına maskeli binme zorunluluğu getireceklerini, bunun için hazırlığa başladıklarını söyledi. Soyer’in açıklamasından bir gün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona virüs önlemleri kapsamında 20 yaş altındakiler için sokağa çıkma yasağını açıklarken, kapalı alanlar, marketler, pazar yerleri gibi yerlerde maske zorunluluğu getirdiklerini de duyurdu. İçişleri Bakanlığı da önlemleri genelge halinde ilan etti.

“İZMİRLİLERİN BU KURALA UYACAĞINI UMUYORUM”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Vakit geçirmeden sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi talebimizi yineliyoruz. Salgının yayılma hızının durdurulması, yavaşlatılması için başka çare yok. Bu sırada da toplu taşım araçlarına maskesiz binilmemesini istiyoruz. Biz bu amaçla maske alımı konusunda günler önce harekete geçtik, irademizi ortaya koyduk. İzmirlilerin bu kurala uyacağını umuyorum. Maske temin edemeyen İzmirlilere de destek olacağız” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle