İzmir’de flaş zirve: Ne kararlar alındı?

CHP İzmir İl Başkanlığı, İl Başkanı Deniz Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi. Toplantıdan flaş kararlar çıktı.

Korona virüs salgınıyla mücadele devam ederken, önlem kapsamında yüz yüze görüşme ve toplantılara da ara verildi. Çalışmaları aralıksız devam eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de, görüşmeleri dijital ortamda gerçekleştiriyor.

Bugün Skype üzerinden basın mensupları ile bir araya gelen Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; bu görüşmenin ardından bir görüşme de ilçe belediye başkanları ve milletvekilleri ile gerçekleştirdi.

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede; masada yine salgın vardı. Belediyelerin aldığı önlemler kapsamında gerçekleştirilen görüşmede; flaş bir adım da atıldı. Başkan Soyer’in oto yıkamaların kapanması talimatını verdiği öğrenildi.

GÜNDEMDE SU TÜKETİMİ

Virüs salgınıyla birlikte artan su tüketimi, toplantının ana gündem maddelerinden biri oldu. Bu kapsamda; artan su tüketimini bir nebze azaltabilmek için; İzmir Büyükşehir Belediyesi oto yıkamaları 5 gün kapatma kararı aldığı ve sadece cumartesi ve pazar açık kalacağı öğrenildi.

ÇÖZÜM: AYNİ YARDIM

Öte yandan; 65 yaş ve üzeri ile maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar içinde toplantıda konuşulduğu öğrenilirken; maddi bağış alamayan belediyelerin ayni yardıma baş vuracağı, bağışta bulunmak isteyen kişilerin de paket hazırlayarak ihtiyacı olan ailelerin bilgilerini belediyelerden öğrendikten sonra teslim edeceği öğrenildi.

BEN HABER / CANSU TEMİR AKSU

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle