İzmir’de hava sıcaklıkları 3 dereceye kadar düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son dakika uyarısına göre pek çok bölgede gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Balkanlar’dan gelecek soğuk hava dalgası Trakya’dan başlamak üzere hava sıcaklıklarını düşürecek. Soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek olan İzmir’de Cuma günü sıcaklıkların gece saatlerinde 3 dereceye inmesi bekleniyor. İşte Yurt genelinde ve İzmir’de hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son dakika uyarısına göre pek çok bölgede gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu olan havanın pek çok bölgede gök gürültülü sağanak yağışa döneceği uyarısı yapıldı. Bu bölgeleren biri de Ege Bölgesi. Ege Bölgesi’nde bugün parçalı ve çok bulutlu olan havanın öğleden sonra aralıklı olarak sağanak yağışın etkisinde kalması bekleniyor. Ege Bölgesi’nde Muğla çevresinde kuvvetli olması beklenen yağışla ilgili vatandaşlar uyarılıyor.

Balkanlar’dan gelecek soğuk hava dalgası Trakya’dan başlamak üzere hava sıcaklıklarını düşürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminine göre, Türkiye yarın Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek.

Trakya’dan başlamak üzere yağışlı hava batı bölgeleri olmak üzere hissedilir derecede (6-12) mevsim normallerinin altına düşecek. Bugün Edirne’de 21, Kırklareli ve Tekirdağ’da 20 derece beklenen en yüksek değerlerin yarın 5 ila 7 derece düşeceği tahmin ediliyor.

İZMİR 3 DERECEYİ GÖRECEK
Aynı gün hava sıcaklıklarının artmaya başlayacağı, yeni haftayla birlikte ülke genelinde mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de ise gece saatlerinden itibaren yağmur etkisini gösterecek. Hava sıcaklığı ise Perşembe günü gündüz en yüksek 9 derece gösterirken Cuma gecesi ise hava sıcaklıkları 3 dereceye kadar düşecek. Cuma sabahı sıcaklık değerlerinin düşük olacağı beklenirken gün içerisinde sıcaklıklar artacak. Hafta sonu ise sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek.

 

Yarın tüm yurtta yağış bekleniyor

Bu arada yarın Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışların, Batı Karadeniz ile Tunceli, Bingöl, Şırnak, Bitlis, Hakkari ile Diyarbakır’ın kuzeyinde, Muğla’nın ve Antalya’nın doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk havayla birlikte yağmur şeklinde başlayacak yağışın zamanla Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, İç Anadolu’nun doğusunun yüksek kesimleri ile Kütahya ve Afyonkarahisar’ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu, Güney ve İç Ege ile Batı Akdeniz’de kuzeybatı yönlerden kuvvetli, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güney yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Soğuk ve yağışlı havanın cumartesi günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle