İzmir’de ve Türkiye’de koronavirüs Son Durum?

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayılırken Türkiye’de gün geçtikçe vaka sayıları çoğalmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de son durumu basın mensupları ile paylaşırken İzmir’de vaka sayısında son durum ne oldu? İşte İzmir’de son durum…

Bilim Kurulu toplantısının ardından saat 19.00 sıralarında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşlara koronavirüsle mücadele kapsamında önlem almaları konusunda uyardı.

İZMİR’DE KORONAVİRÜSTE SON DURUM NE?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de son 24 saatte vaka sayısının 3 bin 892, vefat sayısının 76 olduğunu, toplam vefat sayısının 725’e yükseldiğini bildirdikten sonra koronavirüs vakalarını takip ettiği ekrandan İzmir’deki son durumu gösterdi.

İZMİR’DE VAKA SAYISI YÜKSEK
Bakan Koca, “Corona virüs istisnasız 81 ilimizde görüldükten sonra yeni bir aşamaya geçtik. Artık her birimiz bu tehdit altındayız. Artık dayanışma içerisinde olmalıyız. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara ve İzmir gibi şehirler vaka sayısı yüksek olduğu için dikkat çekmektedirler. Aralarında bunlarında olduğu 31 şehrimiz bazı zorunlu haller dışında sınırlandırıldı. Tüm Türkiye’de 20 yaş altı gençlerimizden ve 65 yaş üstü yaşlılarımızdan talebimiz var.” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle