İzmirli cuma namazını kılar, akşam rakısını içer

AK Parti İzmir eski Milletvekili ve Buca eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy İzmir’de başarılı olmanın sırrının kenti anlamak ve ona göre davranmak olduğunu söyledi. Şeboy, “İzmir’in AK Partilisi ile Konya’nın AK Partilisi bir değil. İzmirli Cuma namazına gider, akşama da rakı içer dedi.

 AK Parti İzmir eski Milletvekili ve Buca Belediyesi’nin eski Başkanı Cemil Şeboy Sonsöz TV’de yayınlanan “Günaydın Ege” programına katıldı. Şeboy, kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunurken AK Parti’nin üst yönetimlerine ve teşkilatlarına da mesajlar verdi.

Şeboy, partinin İzmir’de başarılı olması için iyi çalışması, sistemli ve mantıklı adımlar atması gerektiğini söyledi. Seçmene yaklaşımın önemine vurgu yapan Şeboy, “AK Parti’nin burada kendisini zorlaması lazım. İzmirlilere daha yakın olmalıdır. İzmirlinin AK Partilisi ile Konyalı’nın AK Partilisi bir değildir. İzmir’deki insan Cuma günü namazına gider, akşama da rakısını içer, meyhaneye de gider. İzmir’deki durum farklıdır. Partinin buradaki yöneticileri de böyle olmalıdır. Aksi takdirde dar kalıp içerisinde kalıyorsunuz. Çeperlerinizi yırtamıyorsunuz” dedi.

YÖNETİCİYİ RAHAT BIRAKIN!
Parti teşkilatlarında görev alanların kendi ekiplerini oluşturması için rahat bırakılmasını da isteyen Şeboy, “Şimdi partide değişimler ve kongreler var. İl ve ilçe başkanını atıyorsunuz.  Yönetimlerde adamın kendi ekibini kurmasına izin vermiyorsunuz. Her gelen yönetime bir kişi koyuyor. İl başkanı koltuğuna oturuyor, yönetimini oluşturuyor. Sonra da altını oymaya başlıyorlar. Mesela Buca’daki arkadaşımız ilçe başkanı olarak dirayetli, hali vakti yerinde, üniversite mezunu birisi. Bakıyorum onun başarısına bakmıyorlar. Altını oyuyorlar. Parti yöneticileri il ve ilçe başkanlıklarını güçlendirmelidir. İl başkanı parti yönetimindeki en üst kişiyi temsil eder. Eskiden başbakan, parti genel başkanı geldiğinde il başkanı yanında olurdu. Şimdi bizim il başkanlarımız protokolde yer arıyorlar. Böyle şey olmaz. Oda başkanları, STK temsilcileri dışarıdan randevu almak için çalışmazdı. İl başkanları ve ilçe başkanları üzerinden yürütülmelidir. Teşkilatı güçlü olan parti seçimlerde de iyi sonuç alır” diye konuştu.

GENİŞ BAKMALIDIR
İl Başkanı Aydın Şengül’ün yönetimlerini belirlerken daha geniş çerçeveden bakması gerektiğini söyleyen Şeboy, “Dar çerçeveden bakarsa başarısız olur. Yönetimlere isimleri belirlerken geniş bakmalıdır.  İzmir’e yakışacak, herkesi kucaklayacak listeyi bulmalıdır. Kordon’u da Alsancak’ı da kucaklayacak varoşlara da kucak açacak isimleri tercih etmelidir. Bizim ön yargıları kırmamız lazım” dedi.

AK PARTİ İKTİDARA GELDİĞİNDE SADECE TEKEL RAKISI VARDI
AK Parti’ye yönelik algı operasyonlarının yapıldığını da belirten Şeboy, kimsenin yaşam biçimine karışmadıklarını söyledi. Şeboy, “AK Parti iktidara geldiğinde sadece bir tane TEKEL rakısı vardı.  Şimdi elli çeşit rakı oldu ya. Diyorlar ki ‘rakıyı yasaklayacaklar’… Yok öyle bir şey. AK  Parti döneminde at yarışlarında bile ganyan sayısı 6’dan 7’ye çıktı. Bir sürü çeşidi var. Kimsenin özel yaşamına, ne düşündüğüne bakılmıyor. Algı operasyonu yapılıyor. Bu yüzden insanlar AK Parti’den korkuyorlar. Ankara’da, İstanbul’da 1994 yılından bu yana AK Parti anlayışı var. Ben o yıllarda İzmir’de belediye başkanı seçildim. Sayın cumhurbaşkanımız ile birlikte, aynı dönemde başkanlık yaptık.  İstanbul’un Nişantaşı’nda ne değişti?” diye konuştu.

DOSYALARI EKSİK
“Ankara’dan yeterli desteği alamıyoruz” diyen CHP’li belediye başkanlarına da seslenen Şeboy, “Tabi ki iktidar partisinden bir belediye başkanıyla iktidar olmayan partiden belediye başkanı arasında fark oluyor. Bunu geçmişte biz de yaşadık. Ama ‘alamıyoruz, vermiyorlar, ne yapalım’ demedik. Öncelikli olarak ısrar edeceksiniz, projeleri götüreceksiniz. Anlatacaksınız. Halk ile paylaşacaksınız. Ne götürmüşler, ne vermişler ona bakmak lazım. Kapıdan giremezseniz, pencereden girmeyi deneyeceksiniz. Israr edeceksiniz. Ben öncelikli olarak belediye başkanlarının Ankara’dan istediklerinin yeterli olmadığını düşünüyorum. Birçok dosya eksik. Onlar eksik proje götürüyorlar. Dosyayı tamamlayamıyorlar. Onlar da ‘tamamla gel’ diyorlar. Kim eksik, yanlış projeye imza atar ki? Böyle bakmak lazım” dedi.

AKTİF SİYASETİ DÜŞÜNMÜYORUM
Şeboy yaptığı açıklamada, deneyimlerini genç nesillere bırakmak istediğini söyledi. Aktif siyaset yapmak gibi bir amacının olmadığını anlatan Şenol, “Bizim arkadaşlarımız var. Gençler var. Onlara yardımcı olmamız lazım. Danışmanlık yaparız. Adaylık falan düşünmüyorum. Emekliliğim tadını çıkartıyorum. Tembellik de güzelmiş. İstediğim saatte yatıp kalkıyorum. Dünya’ya bir kere geliyorsunuz. 1980’den bu yana vatan millet çalışıyorum. Siyasetin içindeyim. Biz bildiklerimizi anlatırız, işine gelen alır, gelmeyen almaz” diye konuştu.  

TAVLA OYNASIN
İzmir’in birçok altyapı ve ulaşım konusunda sorunları olduğunu anlatan Şeboy,  kentin karışıklığı ve düzensizliği nedeniyle “aşureye” benzettiğini söyledi. Şeboy, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun adaylığı konusunda da, “Aziz başkanın da benim gibi yaşı geçti. Kendisi bizden büyük. Benim tavsiyem emeklilik de güzel. Büyükşehir’in işi gerçekten zor. 30 belediye var. İşi de kolay değil. Yoğun iş ortamında sistem de oturmadığında daha zor olur. Aziz başkan da bıraksın artık gitsin tavlasını oynasın. O zaman belki onu da ararlar ve kıymetli olur” dedi.  

HALK TEPKİ GÖSTERMELİ!
Şeboy, kendi belediye başkanlığı döneminde yaptığı Buca Gölet’teki yeni projeyi de değerlendirdi. Şeboy, “Tamamen para ve ranta dayalı bir proje olmuş. Ayrıntılara baktım. Eğer uygulanacak proje yapılacaksa git yanında yap. İstimlak et, yanındaki alanda faaliyete geçir. Bizim projemiz özelleştirilmiştir. Özel sektör para kazanmak için girer. Buca Belediyesi bence orada eylem yapmalıdır. Halk görüyor ve bir şey demiyorsa ben de ‘buna layık’ derim. Yapacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak : EGEDESONSÖZ

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle