Karşıyaka 38 takviye yaptı

Dört dönemdir profesyonel takıma transfer yapamayan Karşıyaka altyapısı için 38 oyuncuyu kadrosuna kattı, geleceğe yatırım yaptı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta üst üste 3 yenilgi alarak kurtuluş umutlarını kalan 12 maça bırakan Karşıyaka, altyapısına 38 yeni oyuncu alarak geleceğe yönelik sağlam adımlar attı.

BÜYÜKKARCI ATAĞI

Mutlu Altuğ’un başkanlık yaptığı dönemde transfer yasağı alan ve toplam 4 dönem profesyonel takıma takviye yapamayan yeşil-kırmızılılar, koltuğa Turgay Büyükkarcı’nın oturmasıyla birlikte harekete geçti.

ALTYAPI CANLANDI

Shukurov, Kovalchuk ve Juninho’nun altyapıya yeniden yasak getirmesini alacaklarını ödeyerek önleyen Büyükkarcı yönetimi, altyapıya yeni oyuncular transfer etti. Altyapı sorumluluğuna eski futbolculardan Tayfun Yungul’u getiren yönetim U-14’e 8, U-15’e 10, U-16’ya 8, U-17’ye 7, U-19’a ise 5 oyuncu transfer etti. Transfer yasağı nedeniyle U-12 takımının Akademi Ligleri’nde yer almadığını belirten Yungul, “Gökhan Şensan, Hakan Çeliker’in destekleriyle altyapımızı güçlendirdik. Bu oyuncuların gelmesiyle altyapıda üst üste maçlar kazanmaya başladık. Bu oyuncular gelecekte A Takım’ın birer parçası olacak” şeklinde konuştu.

DİVAN KURULU’NA STAT YETKİSİ VERİLDİ

Karşıyaka Divan Kurulu bundan böyle kulübün stat konusundaki girişim ve görüşmelerini yürütecek. Fatih Diniz başkanlığındaki kurul, Yalı Stadı’nın her türlü müracaat ve takip işlerini yürütecek, belediyeler ve Spor Bakanlığı ile ilişkileri sürdürecek.
Ancak stat ile ilgili son kararı yine ana yönetim verecek. Bu arada Karşıyaka yönetimi, uzun süredir ilgisizlikten dökülmeye başlayan Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ndeki basketbol ve futbol tesislerini yenileme kararı aldı. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu da DYO’nun tedarikçiliği ile boyanacak.

GÖKHAN ÖZYURTLU

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle