SİLAHIMIZ SPOR, SANAT VE BİLİMDİR

Dünya çocuklarından cimnastik şöleni
6 ülkeden cimnastikçiler Karşıyaka’da buluştu
Karşıyaka’yı sporda ‘dünya markası’ haline getirmek adına dev bir organizasyona daha imza atan Karşıyaka Belediyesi; Şavkar Cimnastik Spor Kulübü işbirliğiyle ‘Uluslararası Baby Cup Ritmik Cimnastik Turnuvası’ düzenledi. İkinci kez gerçekleşen turnuvada 6 ülkeden 157 sporcu madalya için mücadele etti. Muhteşem gösterileri binlerce sporsever izledi.
BİNLERCE İZLEYİCİ


Karşıyaka Belediyesi ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü tarafından düzenlenen ‘2. Uluslararası Baby Cup Ritmik Cimnastik Turnuvası’, 1 ve 2 Temmuz tarihlerinde, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleşti. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Belediye Meclis Üyeleri, Şavkar Cimnastik Spor Kulübü Başkanı ve Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı İsmail Göktekin’in de katıldığı açılış töreniyle başlayan turnuva büyük ilgi gördü. Gösterileri iki günde binlerce sporsever takip etti.
GÖSTERİLER BÜYÜLEDİ

Dev organizasyonda; Kazakistan, Mısır, Moldova, Ukrayna, Yunanistan ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden 15 takım ile 157 sporcu yer aldı. 6 – 16 yaş aralığındaki yetenekli sporcular, sergiledikleri gösterilerle izleyenleri büyüledi. Kategorilerinde ilk 3’e giren cimnastikçiler altın, gümüş ve bronz madalyalar ile ödüllendirildi. Tüm katılımcılara anı madalyası, sertifika, tişört, çanta ve anahtarlık gibi çeşitli hediyeler verildi.
“SİLAHIMIZ SPOR, SANAT VE BİLİMDİR”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Dünya çocuklarının yeteneklerini sergilediği bu organizasyon; bir yarışmadan öte, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin göstergesidir. Bizim spor, bilim ve sanattan başka silahımız yok. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ diyerek insanlığa en güzel yolu göstermiştir. Cumhuriyet yaşadıkça dünya çocuklarının bir arada olacağı daha çok organizasyon yapılacak. Bu turnuvanın devamını da getireceğiz” dedi
“BAŞKAN AKPINAR’A TEŞEKKÜRLER”
Şavkar Cimnastik Spor Kulübü Başkanı ve Cimnastik Federasyonu As Başkanı İsmail Göktekin ise “Bu yıl Karşıyaka Belediyesi’nin katkılarıyla ikincisini düzenlediğimiz turnuvamız, geçen yıla oranla tam iki katı büyük bir organizasyon oldu. Karşıyaka Belediyesi’ne tekrar teşekkür ediyorum. Başkanımızı alkışlıyorum, cimnastiğe olan katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle