Tunç Soyer’den İzmir için acil karantina çağrısı

İstanbul’dan sonra en fazla vaka sayısı görülen İzmir için Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, karantina çağrısında bulundu

Koronavirüs salgını hızla yayılırken, gözlerin çevrildiği merkezlerden biri İzmir oldu. İzmir’in, İstanbul’dan sonra en fazla vaka sayısı görülen il olduğu açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, devletin bilgi saklamasının tedirginliği ve belirsizliği büyüteceğini söyledi. Soyer, İzmir’de en az iki hafta sokağa çıkma yasağı uygulanması çağrısı yaptı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Soyer, belediyelerin bağış ve yardımlaşma faaliyetlerini iktidarın yasaklaması hakkında ise “Onlar para derdinde, biz can derdindeyiz” dedi Salgının yayılmasının devam ettiğini belirten Soyer, tehdidin büyüdüğünü söyledi.

“Vaka sayısı ve ölüm sayısı hakkında bilgimiz yok”

Başkan Soyer, vaka ve ölüm sayısına ilişkin bilgi sahibi olmadıklarını belirtirken, “Bizim vaka sayılarını ve ölüm sayılarını bilmemize imkan yok. Biz bu durumların dışındayız. Bize Sağlık Bakanlığı ne bilgi verirse onu biliyoruz. Özetle bu rakamların sorulması gereken kişi biz değiliz. Bize verilen bilgilerle salgınla mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu rakamların az ya da fazla olması mücadelemizi değiştirmez” dedi.

“İnsanlar sokağa çıkıyorsa hastalığın yayılımını artırıyor”

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Soyer, “Hiç olmazsa 2 hafta sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir. İşte o zaman mevcut yayılım hızı kontrol altına alınmış olacak. Söylemeye devam edeceğiz, derhal bir an önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir. Bunu söylerken boş konuşmuyoruz. Kimse endişe etmesin, sokağa çıkma yasağı geldiğinde kimseyi mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seks hikayeleri porn izle